Neplodnost jako následek očkování proti rakovině děložního čípku (HPV)

31.05.2016 18:49

    [...]

    Americká akademie pediatrů publikovala prohlášení s varováním, že vakcína proti lidskému papilomaviru Gardasil může způsobit předčasné selhání vaječníků (jinak také předčasnou menopauzu). Ač k tomuto poškození dochází zřídka, je to velmi závažné poškození, které se při testování vakcín proti HPV na krysách ani v testování na lidech nehodnotilo. Zásadním problémem testování bezpečnosti vakcín proti HPV je absence skutečné placebo skupiny, která by pro srovnání obdržela injekci s fyziologickým roztokem („slanou vodou“). Navíc vysoký počet účastnic studií užívá hormální antikoncepci, což spolu s jinou vakcínou jakožto placebem v tomto ohledu zcela znehodnocuje výsledky testů. Pediatři volají po dodatečných studiích, které by toto riziko skutečně vyhodnotily.

    V americkém systému VAERS (systém hlášení nežádoucích účinků očkování) je nyní hlášeno 204 případů amenorey, neplodnosti a menopauzy po očkování vakcínami proti lidskému papilomaviru. Jelikož je známo, že nežádoucí účinky vakcín jsou hlášeny pouze v nízkém procentu případů (např. v ČR je hlášenost nežádoucích účinků vakcín 1-2%), dochází ve skutečnosti k těmto následkům výrazně častěji.

 

    Více na stránce Očkování: Informace o očkování, vakcínách, jejich složení a nežádoucích účincích, o kterých se příliš nemluví.

 

Sociální sítě

 

Náš YouTube kanál
Naše diskusní fórum
Naše stránka na VK.com
Naše skupina na VK.com
Naše stránka na Google+
Naše stránka na Twitteru
Naše stránka na FaceBooku

Nejnovejší články

Podporujeme

nezávislý internetový rozhlas Slobodný vysielač

Kočkodan — satirický občasný zpravodaj z oblasti očkování a vakcinace

Kontakt

Svoboda v očkování Ing. Marián FILLO
Jaseňová 26
01007 Žilina-Solinky
SLOVENSKO
tel./SMS/MMS: +421 904 827 031
číslo účtu: 2800070065/2010 (Fio)
IBAN: CZ8220100000002800070065
BIC kód/SWIFT: FIOBCZPP
svoboda.ockovani@gmail.com